piątek, 24 lutego 2012

Post I - Diety dla nastolatekHej wam :)
To pierwsza notka na tym blogu.
Będzie ona poświęcona zdrowiu.
Wiem,że wiele z was dziewczyny uważa się za grube (cóż-taki wiek :P).
Dlatego postanowiłam napisać co zrobić abyście mogły przynajmniej w połowie uzyskać taką figurę,o jakiej marzycie ;)
A więc zaczynamy.
W tym poście napiszę o ćwiczeniach,a w następnym o tym jaką powinnyście stosować dietę odżywczą.
Na początek:


ILE KALORII MOŻESZ STRACIĆ W 15 MINUT?


jazda na rowerze - 50 kcal;
pływanie - 70 kcal; 
gra w piłkę - 150 kcal;
gimnastyka na przyrządach -110 kcal;
bieg na długim dystansie -170-200 kcal;
spacer - 40 kcal.Codziennie powinnaś wychodzić na co najmniej 15-minutowy spacer po obiedzie.Pod koniec dnia oblicz, ile minut poświęciłaś na aktywność fizyczną oraz ile kalorii mogłaś stracić. Wynik cię nie zadowala? Twoje ćwiczenia wyszczuplające potrzebują dokładny plan ćwiczeń na następny dzień, zapisz to w kalendarzyku albo komórce - wtedy na pewno nie zapomnisz.


Mam też dla Ciebie wskazówki jak pamiętać o cwiczeniach i co zrobić aby te ćwiczenia były przyjemne, najbardziej będą one niezbędne dla amatorów:


- Nie wymagaj od siebie zbyt wiele. Nie zakładaj, że codziennie będziesz intensywnie ćwiczyć - tak by w miesiąc schudnąć 10 kg! Nieprzyzwyczajony do wysiłku organizm szybko się przetrenuje, a ty będziesz zmęczona i szybko się zniechęcisz. Lepiej więc zacznij od kilku powtórzeń każdego ćwiczenia i stopniowo zwiększaj wysiłek;
- Codziennie postaraj się wstać wcześniej choć o 10-15 min. Ten czas poświęć na wykonanie kilku prostych ćwiczeń, np.: skrętów tułowia, rowerka, krążenia ramion, skłonów.
- Odpoczywając na kanapie, także możesz się gimnastykować. Wskazane są tzw. ćwiczenia izometryczne, polegające na napinaniu i rozluźnianiu mięśni. Połóż się na plecach, zamknij oczy i mocno napnij całe ciało, policz do 6 i rozluźnij się. Powtórz kilka razy;
- Gdy tylko to możliwe, nie korzystaj z windy! Pamiętaj, że wchodząc po schodach, nie tylko wzmacniasz mięśnie nóg i bioder, ale też tracisz kalorie (130 kcal w 15 minut).Ok,to na razie wszystko :)


Jeśli komuś się to przydało to bardzo się cieszę ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz